S KNIHOU PO RAKOVNÍKU (8.10.2021)

TK Městská knihovna vás zve u příležitosti Týdne knihoven v pátek 8. října od 15 hodin na vlastivědnou vycházku „S knihou po Rakovníku – to nejlepší“, která je součástí vycházek konaných v rámci oslav 180. výročí knihovny.

Městská knihovna Rakovník vás zve u příležitosti Týdne knihoven v pátek 8. října od 15 hodin na vlastivědnou vycházku „S knihou po Rakovníku – to nejlepší“, která bude výběrem toho nejzajímavějšího z dvou mých stejnojmenných speciálních posvícenských vycházek, konaných v rámci oslav letošního 180. výročí založení veřejné knihovny v Rakovníku. Vycházka „S knihou po Rakovníku – to nejlepší“ povede historickým centrem města a potrvá hodinu až hodinu a půl. Cestou vás čeká poutavé vyprávění o rakovnických knihách, spisovatelích, knihkupcích, nakladatelích i perličky z historie rakovnické veřejné knihovny. Uslyšíte úryvky z próz Zikmunda Wintra, Vlasty Štáflové, Huga Jindřicha Slípky, vzpomínku Boleslava Trojana na pobyt Zdeňky Havlíčkové v Rakovníku nebo veselý příběh z pera spisovatele Františka Markupa o zmařené Jánošíkově popravě v Krušovicích. Dozvíte se, jak vznikl slavný latinský chvalozpěv o rakovnickém pivu nebo který rakovnický rodák pomohl proslavit Karafiátovy Broučky. Nenechte si vycházku ujít! Sraz účastníků je u roubenky Lechnýřovny (ulička V Hradbách vedle budovy gymnázia). Vstupné je 50 korun.

vycházka

Vytvořeno: 6. 10. 2021